fbpx
Učitelji2024-09-02T14:39:45+02:00
Glasbena šola Emil Adamič

Učiteljice in učitelji glasbil

Vabimo vas, da spoznate mentorje, ki poučujejo na Glasbeni šoli Emil Adamič.

Učiteljski zbor Glasbene šole Emil Adamič sestavlja v povprečju mlad in visoko strokovno usposobljen kader. Učitelji se dodatno izobražujejo v okviru različnih seminarjev po Sloveniji in tujini.

Naš cilj je, da smo sestavili kolektiv profesorjev, ki skrbijo za glasbeni razvoj učencev. Odkrivajo in razvijajo njihovo glasbeno ali plesno nadarjenost ter jih motivirajo in usmerjajo k sodelovanju v komornih zasedbah in orkestrih.

V skladu s sposobnostmi učencev spodbujajo njihovo umetniško izražanje ter tudi njihov osebnostni razvoj. Ob tem, ko sodelujejo z drugimi učitelji v kolektivu, vzpostavljajo povezave med poukom instrumenta, nauka o glasbi in drugih glasbenih zasedb.

UČITELJI

MATEJ RIHTER
MATEJ RIHTERUstanovitelj in učitelj trobil
Matej Rihter deluje na Konservatoriju za Glasbo in Balet Ljubljana ter Akademiji za glasbo v Ljubljani, na Dobrovi pri Ljubljani pa vodi Godbo Dobrova – Polhov Gradec.
JANJA TURK
JANJA TURKUčiteljica flavte
Z uporabo glasbenoterapevskega znanja ter prijaznimi nasveti vsakemu učencu pomaga premagati tremo pred nastopom.
JAKA JANEŽIČ
JAKA JANEŽIČUčitelj saksofona
Vrhunski saksofonist z bogato kariero nastopov s številnimi svetovno znanimi glasbeniki.
KLAVDIJA FEGUŠ
KLAVDIJA FEGUŠUčiteljica flavte
Flavtistka, ki na šoli deluje že od samega začetka. Številne učence je navdihnila, da so nadaljevali svojo glasbeno pot na Akademiji za glasbo in Pedagoški fakulteti.
SIMON BRAND
SIMON BRANDUčitelj kitare
Redno se udeležuje delavnic in seminarjev pri vrhunskih glasbenikih. Dejaven je v različnih jazz in pop-rock zasedbah, posveča se tudi kompoziciji in aranžiranju.
URBAN KNEZ
URBAN KNEZUčitelj klarineta
Nagrajenec številnih nagrad na tekmovanjih (solistično in kot član komornih skupin). Z veseljem sodeluje z različnimi domačimi in tujimi orkestri.
MILKO JUREČIČ
MILKO JUREČIČUčitelj violine
Član Simfoničnega orkestra RTV Slovenija, avtor lastnih skladb, vokalni solist, ki iz violine izvablja čisto milino.
TINA BLAZNIK
TINA BLAZNIKUčiteljica violine
Članica številnih glasbenih zasedb, v katerih se poleg klasične glasbe srečuje in preizkuša tudi z različnimi tradicionalnimi zvrstmi glasbe, kot je na primer irska.
TILEN ZAKRAJŠEK
TILEN ZAKRAJŠEKUčitelj tolkal
Solist na tolkalih in bobnih, »session« tolkalist, studijski bobnar in ustanovitelj svoje e-glasbene šole E-bobnar.
JANEZ BENKO
JANEZ BENKOUčitelj klarineta
Nastopa kot prvi klarinetist v Orkestru Slovenske vojske, je član Slovenskega kvarteta klarinetov, član Delavske godbe Trbovlje in ansambla Gregorji.
KLEMEN MLINAR
KLEMEN MLINARUčitelj kitare
Klemen Mlinar je svojo glasbeno pot s kitaro začel v zasebni šoli Dušana Mlakarja v Žireh. Vse bolj so ga začele zanimati jazz in rock zvrsti, zato se je med obiskovanjem Gimnazije Jurija Vege v Idriji odločil za vpis na Jazz Rock Pop oddelek v Glasbeno šolo Logatec. Tam je štiri leta pridobival znanje pri profesorju Igorju Bezgetu. Šolanje kitare je nadaljeval in zaključil Jazz oddelek Konservatorija za Glasbo in Balet v Ljubljani, kjer ga je pri predmetu Jazz kitara štiri leta učil profesor Klemen Smolej.
Za seboj ima več sto koncertov in sodelovanja z večimi zasedbami, trenutno deluje v glasbenih skupinah Prelude, Polyline in Asi/Dsi – AC/DC cover band. Kot glavni avtor kompozicij je skupaj s člani skupine Prelude izdal studijski album z naslovom “1688”, ki je izšel jeseni 2015. Poleg igranja kitare je dejaven tudi kot bas kitarist in bobnar. Trenutno je največji del njegove pozornosti usmerjen ustvarjanju avtorske glasbe.
ALJAŽ SEČNIK
ALJAŽ SEČNIKUčitelj saksofona
Saksofonist Aljaž Sečnik, se je rodil leta 2002 v Ljubljani. Saksofon je začel igrati pri 10 leti v glasbeni šoli Emil Adamič pri profesorju Janezu Benku. Leta 2019 je opravil sprejemne preizkuse na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana in se tja tudi vpisal. V razredu profesorja Jana Gričarja je leta 2023 uspešno maturiral, sedaj pa študij saksofona nadaljuje na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu profesorja Mihe Rogine.
Redno se udeležuje tudi svetovno priznanih seminarjev z najbolj prepoznavnimi profesorji, kot so Claude Delangle, Vincent David, Makoto Hondo, Mariano García, Antonio García Jorge, Joonatan Rautiola, Nicolas Arsenijevic, Christian Wirth, Sandro Compagnon, Asya Fateyeva, Gerald Preinfalk, Paweł Gusnar in drugi.

Aljaž Sečnik je že 11 let tudi aktivni član godbe Dobrova – Polhov Gradec. Svoja obzorja širi tudi na področje dirigiranja in ustvarjanja priredb, ter skladanja za različne zasedbe, od komornih zasedb pa do celotnih orkestrov. Že več let vodi tudi godbene sekcijske vaje občasno pa tudi skupne vaje, udeležuje se tudi seminarjev dirigiranja pri Miru Sajetu. Do nedavnega je bil tudi član saksofonskega orkestra SOS s katerim je krstno izvedel svojo avtorsko skladbo. Kot substitut redno pomaga tudi drugim orkestrom in komornim skupinam.

JULIJANA PEROŠA
JULIJANA PEROŠAUčiteljica klavirske harmonike
Julijana Peroša je v Glasbeni šoli Koper končala osemletno izobraževanje harmonike (tri razrede pri prof. Mirjani Gvozdenac, pet razredov pri prof. mag. Eriki Udovič Kovačič) in naredila tudi osem razredov klavirja ter za izjemne dosežke prejela Zlati violinski ključ, najvišje priznanje Glasbene šole Koper. Glasbeno izobraževanje harmonike je nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana pri prof. Klemnu Lebnu, četrti letnik pa končala pri prof. Mariji Vukoja Plavčak. Po končani maturi se je vpisala na Akademijo za glasbo Ljubljana, kjer v razredu prof. Boruta Zagoranskega obiskuje 1. letnik magistrskega študija harmonike.
V petnajstih letih glasbene poti je na tekmovanjih v Sloveniji in v tujini prejela številne nagrade, med njimi na tekmovanjih TEMSIG (2011, 2014, 2017 in 2020) dve zlati plaketi, eno bronasto in eno srebrno, na mednarodnih tekmovanjih v Pulju (2012, 2014), Legnagu (2013, 2014), Štanjelu (2014) 1. nagrado, 1. mesto.
Igra tudi v Duu Accordipiano s sestro pianistko Katarino, s katero sta na mednarodnih tekmovanjih komornih skupin v Legnagu (2015), Pulju (2015, 2019, 2023), Naborietu (2019) in Palmanovi (2023) osvojili 2. nagrado, 3. mesto, 1. nagrado, 3. mesto ter štirikrat 1. nagrado, 1. mesto.
V vseh letih glasbenega izobraževanja je znanje igranja na harmoniko dodatno izpopolnjevala na številnih harmonikarskih delavnicah in poletnih šolah mednarodno priznanih profesorjev (Miljan Bjeletić, Mika Väyrynen, Predrag Janković, Elsbeth Moser, Boris Lenko, Marie-Andrée Joerger, Slavko Magdič, Giorgio Dellarole, Igor Krizman, Heidi Luosujärvi, Angelo Pignatelli, Zbigniew Ignaczewski).
JANJA ŠUŠTARŠIČ
JANJA ŠUŠTARŠIČUčiteljica klavirja
Janja se je s sedmimi letih vpisala na GŠ Litija-Šmartno, kjer jo je sedem let poučevala profesorica Olena Novosel. Udeležila se je več različnih tekmovanj v kategorijah –solo in duo. Leta 2012 se je vpisala na I. gimnazijo v Celju, umetniška smer v sodelovanju z GŠ Celje. Klavir sta jo poučevali profesorici Mateje Hladnik in Tamara Povh. V letu 2017 je študij klavirja nadaljevala na Akademiji za glasbo v Ljubljani, v razredu profesorja Tomaža Petrača. Študij je v letu 2023 tudi uspešno zaključila. Do sedaj se je udeležila kar nekaj seminarjev in poletnih šol pri priznanih profesorjih-Konstantin Bogino, Valery Pyasetsky, Vasilij Ermakov, Tatjana Ognjanovič, Hinko Haas, Hari Gusek, Primož Mavrič.
LAN VLAŠIČ
LAN VLAŠIČUčitelj nauka o glasbi
Lan Vlašič je dokončal konservatorij za glasbo in balet v Ljubljani, trenutno pa dokončuje magisterij na akademiji za glasbo. Sodeloval je že z Orkestrom slovenske policije, Slovenske vojske, Opere Ljubljana, Salzburške filharmonije, hkrati pa je član priznane glasbene skupine Fehtarji.
S pozavno se rad udeležuje tudi koncertov godbe Dobrova – Polhov Gradec.
Stefanija Udicki
Stefanija Udicki Učiteljica violine
Leta 2018, Stefanija je maturirala kot najboljša dijakinja svoje generacije, in nadaljuje študij na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani v razredu prof. Volodje Balžalorskega.Stefanija je igrala v mnogih mednarodno uveljavljenih orkestrih in festivalih. Od januarja 2023 igra kot substitut v orkestru Slovenske Filharmonije. Sodelovala je z mnogimi umetniki kot so: Stefan Milenković, Roman Simović, Robert Lakatoš, Lana Trotovšek, Petra Kovačič, Teodor Currentzis, Jukka-Pekka Saraste, Charles Dutoit, Ernest Martinez-Izquierdo. Januarja 2023 pa se je kot solistka in improvizatorka predstavila v dramski vlogi Ognjene rože v istoimenski kratki operi na odru SNG Opera in balet, Ljubljana. Na mednarodnih in državnih tekmovanjih je skupno osvojila 19 prvih, 5 drugih in 2 tretji nagradi.
Matija Francuski
Matija FrancuskiUčitelj klarineta
Je prejemnik nagrad “Vidovdan” za leta 2018, 2019 in 2021, nagrade “Dositej” za dosežke v letih 2019 in 2020, nagrade “Provincial – Talenti leta 2019” ter nagrade “Ninoslav Svijić” za najuspešnejšega učenca pihalnega oddelka na šoli “Isidor Bajić” v šolskem letu 2018/19.

Leta 2021 se je vpisal na Akademijo za glasbo v Ljubljani, smer Klarinet pri profesorju Tadeju Kenigu. Med študijem je sodeloval v različnih orkestrskih projektih in se leta 2023 udeležil poletne akademije (academia musicæ labacensis) za klarinet, kjer je delal s tremi vrhunskimi klarinetisti: Sérgiom Piresom, Joeom Christopheom in Arthurjem Stöcklom. Zaključil je dodiplomski študij in se vpisuje na magistrski študij.

Ana Miculinić
Ana Miculinić Učiteljica violončela
Ana je trenutno študentka prvega letnika Akademije za glasbo v Ljubljani. Kot violončelistka je leta 2019 osvojila
1. nagrado na mednarodnem tekmovanju Daleki Akordi v Splitu, leta 2023 pa je na istem tekmovanju osvojila 1. nagrado v peti kategoriji. Leta 2020 je prejela 1. nagrado regijskega tekmovanja HDGPP. Leta 2022 je bila zmagovalka hrvaškega državnega tekmovanja učencev glasbe in plesa v peti kategoriji. Prejela je tudi prestižno nagrado na področju izobraževanja na Hrvaškem – Oskar znanja 2022. Tega leta je bila tudi izbrana na seminarju EMARS in nastopila kot solistka s Komornim orkestrom Slovenske filharmonije. Lani je prejela 1. nagrado na mednarodnem tekmovanju Rudolf Matz, nagrajena pa je bila tudi z nastopi z Zagrebškim komornim orkestrom v koncertni sezoni 2024/2025.
Maks Rihter
Maks RihterUčitelj trobil
Maks Rihter je mlad nadobudni glasbenik, ki je v svojem življenju igral že v različnih zasedbah ter narodno-zabavnih ansamblih. V glasbi se povzpenja po očetovih stopinjah, študira na Gustav Mahler zasebni univerzi za glasbo v Klagenfurtu in občasno pomaga tudi v godbi Dobrova-Polhov Gradec.
Maja Rojc
Maja RojcUčiteljica klavirja
Leta 2024 se je udeležila XI. Mednarodnega pianističnega tekmovanja ULJUS, Smederevo, kjer je v kategoriji komplementarni klavir dosegla 99 točk in prejela 1. nagrado. Istega leta se je udeležila tudi mednarodnega tekmovanja Sirmium v Sremski Mitrovici, kjer je dosegla 98 točk in 1. nagrado ter mednarodnega spletnega tekmovanja za mlade pianiste, Temišvar, Romunija, kjer je prav tako osvojila 1. nagrado. Več let zapored se je udeležila poletne klavirske šole Kreativ klavir pri Valentini Češnjevar, udeležila se je tudi seminarja pri svetovno priznanem profesorju Markusu Schirmerju.
Yeva Chemodanova
Yeva ChemodanovaUčiteljica klavirja
Yeva Chemodanova je pianistka ki prihaja iz Ukrajine, kjer je končala srednjo šolo in bila udeleženka in zmagovalka mednarodnih in področnih tekmovanj. Zdaj je študentka Akademije za glasbo.
Karim Zajec
Karim ZajecUčitelj kitare
Karim Zajec je 26-letni študent Orkestrskega dirigiranja Akademije za Glasbo v Ljubljani. Svojo glasbeno kariero je začel v Glasbeni Šoli Kranj. Pot pa nadaljeval na Konservatoriju za Glasbo in Balet Ljubljana, smer Jazz Kontrabas. Trenutno je dirigent Pihalnega orchestra Šenčur in sodeluje v tamburaškem orkestru Tamburjaši in simfoničnem orkestru GREX Symphoniacorum.
0
let
0
glasbil
0
učiteljev
0
učencev

OBVESTILA IN ZANIMIVOSTI

Naročite se na obvestila in zanimivosti naše glasbene šole.

Go to Top