
Žiga Petrič
Žiga je član velenjske tolkalne skupine Rhythm factory in tolkalnega dueta Panduo.

NA KRATKO O ŽIGU PETRIČU
Žiga Petrič je pričel svoje glasbeno izobraževanje tolkal pri prof. Janezu Marinu v glasbeni šoli Fran Korun Koželjski. Po končani nižji glasbeni šoli se je vpisal na umetniško gimnazijo v Velenju in pod mentorstvom prof. Tomaža Lojena z odliko maturiral leta 2013. Istega leta je bil sprejet na Akademijo za glasbo Univerze v Ljubljani, smer tolkala pri red. prof. Borisu Šurbku. Po opravljenih treh letnikih je diplomiral na prvi stopnji bolonjskega študija. Trenutno je vpisan v 1. letnik magistrskega študija Glasbena umetnost – smer tolkala na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani.
Sodeluje v različnih tolkalnih in mešanih komornih glasbenih zasedbah. Je član velenjske tolkalne skupine Rhythm factory, s katero je leta 2013 nastopil na festivalu Bumfest. Sodeluje s Slovenskim komornim glasbenim gledališčem, s skupino Studio za tolkala, s Slovenskim tolkalnim projektom (STOP) in drugimi. Najbolj aktiven je s tolkalnim duetom »Panduo«, s katerim je že večkrat nastopil na koncertnih odrih.
Uspešno se je uveljavil tudi na orkestralnem področju. Redno sodeluje s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija in s simfoničnim ter pihalnim orkestrom Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani. Sodeloval pa je tudi z orkestrom Slovenske Filharmonije, orkestrom Slovenske vojske, Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje in orkestri glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje.
Kot solist je leta 2013 izvedel Koncert za marimbo in tolkalno skupino št. 2, skladatelja Neya Rosaura. Leta 2015 je s pevskim zborom Akademije za glasbo, pod vodstvom doc. S. Vrhovnika, izvedel Koncert za marimbo, zbor in tolkala Geneja Koshinskega. Leta 2016 je uspešno opravil avdicijo za izvedbo Koncerta za marimbo in godalni orkester, skladatelja Emmanuela Sejurneja.
Udeležil se je mojstrskih tečajev priznanih tolkalcev, kot so Ney Rosauro, Dave Samuels, Haruka Fuji, Claudio in Francesca Santangelo in drugih.
ŽIGA PETRIČ POUČUJE
Brez tolkal ne gre niti v orkestru niti v drugih glasbenih zasedbah. Učenje tolkal pripomore z držanju ustreznega ritma in je primerno tako za mlade kot starejše.
OBVESTILA IN ZANIMIVOSTI
Naša mlada violinistka Lucija Ana Dragaš prejela dve prvi nagradi in zlati priznanji
Naša Lucija Ana Dragaš osvojila 1. nagrado "zlati violinist" in zlato priznanje V mesecu aprilu je mlada violinistka Lucija Ana Dragaš prejela dve prvi nagradi in zlati priznanji [...]
Koncert ob 10-letnici Glasbene šole Emil Adamič
Koncert ob 10. obletnici delovanja Glasbene šole Emil Adamič Spoštovani, vljudno vas vabimo na koncert ob 10-letnici Glasbene šole Emil Adamič. Koncert bo potekal v soboto, 7. maja [...]
Sprejemni preizkusi za šolsko leto 2022/2023
Sprejemni preizkusi za šolsko leto 2022/2023 Bliža se maj, čas sprejemnih izpitov. Uspešno opravljeni sprejemni izpiti so pogoj za vpis v glasbeno šolo, zato vljudno vabimo, da pridete [...]